översikt

Sub Mätare i ViewShine har revolutionerat urban vattenresurshantering genom sömlös IoT -anslutning och maskininlärningsanalys. These MID certified (MI{{0}}) instruments are designed specifically for municipal networks and high-density residential areas, providing an accuracy of ± 0.3% within the R400 dynamic range (0.5-40m ³\/h) and a leak detection accuracy of 0.2L\/h. Dess robusta IP69K-rankade bostäder tål extrema stadsmiljöer, medan den integrerade Lorawan\/5G-modulen möjliggör övervakning av mätare av realtid (DMA), vilket har visat sig minska NRW med 28% i smarta stadsinstallationer.
Nyckel tekniska funktioner
1. Intelligent dynamisk anpassning av intervallet
Anta ISO 4 0 64 Klass 1 Certifierad R8 0 0\/R400\/R500 med tre dynamiska intervall (0. 01-50 M ³\/H) och ± 0,5% noggrannhet, som täcker hela scenarens mätbehov från dropp till toppvattenanvändning.
2. Revolutionär installationsteknik
U {{0}}\/d0 Fluid Dynamics Design bryter genom traditionella begränsningar, minskar efterfrågan på raka rörsektioner med 80%, stödjer vertikala\/horisontella\/lutade multidirektioner (± 30 graders tolerans) och anpassning till renovering av gamla rörnät och utrymme.
3. AI förbättrad mikrofluidisk övervakning
Utrustad med neurala nätverksalgoritmer uppnår den 1,5L\/h nivå läckageidentifiering (24- timmesvarning), i kombination med M-BUS-optiskt gränssnitt för att exportera realtidsanalysanalysrapporter i realtid, vilket hjälper vattenföretag att minska 22% av vattenförluster utan intäkter.
4. Extremt miljöhållbarhetssystem
IP68\/IP69K -certifierade bostäder med dubbla skydd har godkänt 1000 cykler av testning från -30 examen som fryser till +90 examen ångande, kombinerat med 316L rostfritt stålomvandlare, vilket uppnår en 15 -årig underhållsfri driftsåtagande och minskar underhållskostnaderna med 60% jämfört med mekaniska mätare.
5. SMART VATTERVIDET KLAR ARKITEKTUR
Pre installerade Lorawan\/NB IoT -modulplatser, som stöder sömlös integration med AMI -system enligt Mid Mi -003 standarder. Historisk datalagring kan förlängas upp till tio år och uppfyller kontinuerligt EU: s ECODESIGN 2027 energieffektivitetsregler genom OTA -uppgraderingar.
Tekniska parametrar
|
Typ |
U-wr2 |
|||
|
Storlek |
Dn15 |
Dn20 |
Dn25 | |
|
Räckvidd och kapacitet |
||||
|
Q3 |
1.6/2.5 m³/h |
2.5/4.0 m³/h |
6.3 m³/h | |
|
Q4 |
3.125 m³/h |
5.0 m³/h |
7.875 m³/h | |
|
Q2 |
8 L/h |
12.8 L/h |
12.6 L/h | |
|
Q1 |
5 L/h |
8 L/h |
7 L/h | |
|
Qstart |
2L/h |
|||
|
Dynamisk |
R250/R400/R500/R800 |
|||
|
Standard |
ISO4064: 2014\/ oiml: r 49-2013 |
|||
|
Elektrisk |
||||
|
Batteri |
3.6V, Li-Battery |
|||
|
Emc |
E1 |
|||
|
Mekanisk |
||||
|
Miljöklassificering |
Klass o |
|||
|
Skyddsklass |
IP68 |
|||
|
Medellång temperatur |
0. 1 ~ 50 grader (T50) |
|||
|
Lagringstemperatur |
-25 ~ 60 grad |
|||
|
KARTA |
1,6MPA |
|||
|
Metrologisk |
||||
|
Noggrannhet |
± 5% inom intervallet Q1 mindre än eller lika med Q < Q2 ± 2% inom intervallet Q2 mindre än eller lika med Q mindre än eller lika med Q4 |
|||
|
Huvudförlust |
0. 4bar @ Q3 |
0. 25bar @ Q3 | 0. 4bar @ Q3 | |
|
Kommunikation |
||||
|
Lora rf |
Lorawan Class A |
|||
|
Kvicks |
Standard |
|||
|
Pulsutgång |
Anpassad |
|||
| M-bus\/wm-bus | Standard | |||
Dimensionera

|
Dn |
L (mm) |
Mättråd |
Rörtråd |
Förlängningsrör används |
L2 (mm) |
H (mm) |
H1 (mm) |
|
15 |
110 |
G¾B |
R½ |
Ingen |
82 |
16 |
82.2 |
|
115 |
G¾B |
R½ |
Ingen |
82 |
16 | 82.2 | |
|
130 |
G¾B |
R½ |
Ingen |
82 |
16 | 82.2 | |
|
165 |
G¾B |
R½ |
Ingen |
82 |
16 | 82.2 | |
|
170 |
G¾B |
R½ |
Ingen |
82 |
16 | 82.2 | |
|
20 |
110 |
G1B |
R¾ |
Ingen |
82 |
18.5 |
83.2 |
|
115 |
G1B |
R¾ |
Ingen |
82 |
18.5 | 83.2 | |
|
130 |
G1B |
R¾ |
Ingen |
82 |
18.5 | 83.2 | |
|
190 |
G1B |
R¾ |
Ingen |
82 |
18.5 | 83.2 | |
|
195 |
G1B |
R¾ |
Ingen |
82 |
18.5 | 83.2 | |
| 25 | 110 | G5/4B | R1B | Ingen | 82 | 21.8 | 87.2 |
| 150 | G5/4B | R1B | Ingen | 82 | 21.8 | 87.2 | |
| 200 | G5/4B | R1B | Ingen | 82 | 21.8 | 87.2 | |
| 225 | G5/4B | R1B | Ingen | 82 | 21.8 | 87.2 | |
| 260 | G5/4B | R1B | Ingen | 82 | 21.8 | 87.2 |
Varför välja oss
1. Precisionstillverkning av ekosystem
Vår bransch 4. 0 Certifieringsanläggning integrerar AI -driven CNC -system och robotmonteringslinjer, vilket uppnår mikrometernivåtoleranser (ISO 2768- F) och 99,98% produktionskonsistens. MES -övervakning i realtid kan förkorta leveranscykler med 30% samtidigt som Mid Mi -003}}}} och ATEX II 2G -överensstämmelse i över 200 produktvarianter.
2. Global efterlevnadsledning
Vi har 23 internationella certifieringar, inklusive OIML R49, NSF\/ANSI 61 och fem gånger ISO -certifiering (9001\/14001\/45001\/50001\/IECQ QC 080000), vilket säkerställer sömlösa inträde av globala verktygsföretag på marknaden. Alla instrument genomgår ett 48 timmars accelererat åldrande test i enlighet med EN 14154.
3. Anpassad teknisk expertis
Ge R 100- R800 Dynamic Range Customization, Multi Protocol Communication (M-BUS\/MODBUS\/LORAWAN) och explosionssäker design (IECEX-certifiering). Nya projekt inkluderar utplacering av 50000 enheter av smarta mätare integrerade med API: er för pub i Singapore.
4. Zero defekt kvalitetssäkring
Från EN 10204 3. 1 Certifierade mässingslegeringar till 100% ultraljudssvetsningstest ger vår Six Sigma -process en<0.01% on-site failure rate. Conduct a 15 year lifespan verification through a -30 ° C/+90 ° C thermal shock cycle.
5. Livscykelvärde partnerskap
24\/7 flerspråkigt stöd, 4- Hour Emergency Response, 12 års garanti och gratis OTA -firmwareuppgradering. Vårt globala servicenätverk täcker 15 länder, och jämfört med branschgenomsnittet har MTTR (genomsnittlig tid att reparera) minskat med 65%.
Populära Taggar: Water Sub Meter, China Water Sub Meter tillverkare, leverantörer, fabrik
